Chcete, aby u vaší operace byl konkrétní lékař? To, co dosud fungovalo pouze na dohodě mezi pacientem a doktorem, bude od 1. června přístupné pro všechny.

Ministerstvo zdravotnictví prolomilo léta udržované tabu, že pacient za výběr lékaře platit nesmí, a pokud to udělá, tak jen tzv. na černo."Je to klasický příklad šedé ekonomiky," naznačuje resort vedený ministrem Leošem Hegerem (TOP  09).

Většina nemocnic ale zatím novinku nadstandardního systému pacientům nabízet nebude. Deník HN a server IHNED.cz oslovily zdravotnická zařízení, zda a za kolik výběr lékaře umožní. Jejich odpovědi nabízí.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.