Na společnost Diag Human, která se s Českem už dlouhé roky soudí o miliardy korun za údajně zmařený obchod s krevní plazmou, si dál zachovával podstatný vliv její zakladatel Josef Šťáva. A to i přesto, že už před více než rokem veřejně tvrdil, že se rozhodovacích pravomocí ve firmě zbavil a nemá s ní nic společného.

Podle internetového deníku Insider existují důkazy, že se Šťáva v Diag Human angažoval dál – byl šéfem správní rady. Insider přitom odkazuje na listiny z obchodního rejstříku v Lichtenštejnsku, kde firma oficiálně sídlí.

"Pan Josef Šťáva se stal prezidentem správní rady s podpisovým právem," píše se podle Insideru v dokumentu z 21. prosince 2011.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.