Poslanec ODS Marek Šnajdr popřel souvislost mezi svým manažerským působením ve farmaceutickém koncernu Pfizer a tím, že firma v letech 2003 a 2004 údajně uplácela české lékaře a úředníky.

Se zprávou o korupci v Česku i v celém světě přišli američtí vyšetřovatelé z Komise pro cenné papíry (SEC). Aby se jich Pfizer zbavil, raději oznámil, že zaplatí v přepočtu přes jednu miliardu korun mimosoudního vyrovnání.

Šnajdr pracoval pro Pfizer v letech 2003 až 2006 a dotáhl to až na pozici šéfa vnějších vztahů a podpory obchodu. Poté se přesunul na ministerstvo zdravotnictví, kde dělal prvního náměstka ministru Tomáši Julínkovi.

Co říkáte tomu, že podle amerických vyšetřovatelů firma Pfizer v Česku uplácela lékaře, lékárníky a úředníky? Věděl jste o tom?

Konání firmy Pfizer nemohu komentovat, neboť o něm nic nevím.

Ale v minulosti jste ve firmě pracoval a víte, jak to tam chodí.

To je pravda, pracoval jsem tam v letech 2003 až 2006. Ale já jsem neměl na starosti vztahy s lékaři.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.