HN zjistily, že na trh vstoupí první dva levnější léky v lednu.

„Budou to léky na bolest: Ibuprofen a Paracetamol. Do dvou let pak přibude asi třicet dalších volně prodejných léků,“ potvrzuje Luboš Korbelář, obchodní ředitel sítě lékáren Dr. Max, která patří do finanční skupiny Penta.

Léky pod vlastní značkou

Medikamenty, které si nechá společnost na zakázku vyrobit v továrně ve Velké Británii a pak je prodá pod vlastní značkou, díky tomu budou o třetinu levnější, než je běžné. Například třicet tablet zmiňovaného Ibuprofenu vyjde na jedenatřicet korun namísto nynějších pětačtyřiceti. Z cesty, po níž lék z fabriky na pulty prodejen postupně putuje, totiž vypadne přirážka farmaceutických firem, které běžně léky dodávají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.