Vláda se domluvila na podobě nového kolku na alkohol. Ministři mají do týdne připravit uvolnění prodeje nového alkoholu i zásob blokovaných zákazem prodeje tvrdých lihovin.

Po více než dvouhodinové debatě také odpovědným ministrům uložila do října vypracovat analýzu činnosti státní správy, inspekce a policie při potírání černého trhu s alkoholem.

Kabinet doporučil podle informací ČTK ministru zdravotnictví a zemědělství, aby příští týden byla dopracována opatření k zajištění a distribuci nové výroby lihovin. Mezitím však eurokomisaři přišli s žádostí, aby Češi zastavili veškerý vývoz tvrdého alkoholu.

Lahve, které od pátečního zákazu stojí ve skladech, by mělo být podle záměrů vlády možné distribuovat se starými kolky, pokud bude ověřen jejich původ. Kabinet uložil "ministrům zdravotnictví, zemědělství, průmyslu a obchodu a ministru financí dopracovat opatření k uvolnění zadržených zásob".

"Prohibice byla nutná, ale teď je potřeba, aby trh s bezpečným alkoholem znovu začal fungovat," řekl premiér Petr Nečas před jednáním vlády.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.