Prohibice na tvrdý alkohol sice ještě neskončila, likérky a další výrobci se už ale chystají, až budou moci uvést zboží do obchodů. V současnosti se snaží získat nové kolky, jimiž své výrobky označí. Tyto kolky začaly celní správy vydávat ve středu ráno.

„Od pátku jsme obdrželi žádosti o vydání dvaceti osmi milionů kusů kolků. Příslušným firmám se vydávají v pořadí, v jakém si o ně požádaly," řekla pro IHNED.cz tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

Tiskárna cenin ale za den vyrobí jen dva miliony kusů nových kolků a poptávku bude uspokojovat postupně. Čím později o ně firma požádala, tím déle si počká.

„ Máme objednané nové kolky, ale zatím jsme je nepřebírali. Nejsme na řadě. Jakmile je dostaneme, jsme schopni do hodiny zboží připravit a dát do oběhu,“ sdělil jednatel společnosti Likérka Drak Pavel Čaniga.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.