Většina Čechů pije zodpovědně, používá alkohol jako "potravní doplněk", prohlásil v rozhovoru pro Hospodářské noviny ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).

I proto, aby netrestal tyto lidi, upustil od záměru zavést koncese na prodej alkoholu. Ten tak po zrušení prohibice bude možné opět koupit na každém rohu. Zákaz nočního prodeje destilátů naopak ministr podporuje.

Až skončí prohibice dáte si panáka?

Já si dám ochotně kdykoli, když je důvod. Ale rozhodně nejsem v situaci, že bych se hroutil, že se alkohol nyní nedá koupit v distribuční síti. A myslím, že většina lidí je na tom podobně. Problém mají ti, kdo jsou závislí, a to je jen malá část populace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.