Má nevyléčitelný pacient právo rozhodnout o tom, zda chce žít dál? Téma eutanazie ve středu řešila Česká lékařská komora na sympoziu Etika a komunikace v medicíně.

"Komora je jednoznačně proti. Všude, kde se princip aplikoval, byl vždy zneužit. My musíme mít úctu k životu, prodlužovat život," uvedl na konferenci předseda lékařské komory Milan Kubek.

Většina vystupujících lékařů proti akceptování eutanazie varovala. Podle chirurga Pavla Pafka ale i takové setkání svědčí o tom, že téma eutanazie je ve společnosti problém, o kterém je potřeba mluvit, a není jednoznačný.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.