Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) přichází s prvním konkrétním plánem, jak motivovat pacienty. A jde na to přes peníze. Těm, kteří budou pečovat o své zdraví, chce Heger vyplácet pravidelnou odměnu.

„Zdravotní pojišťovny budou moci každému pacientovi vydat až tisíc korun ročně,“ řekl ministrův náměstek Petr Nosek s tím, že novinka by měla začít fungovat od roku 2014.

Na tisícikorunu dosáhne ten, kdo splní předem dané podmínky. Půjde například na všechna monitorovací vyšetření neboli screeningy, které se v jeho věkové skupině doporučují, anebo třeba půjde k těm lékařům, k nimž jej jeho pojišťovna přednostně pošle. „Přesnou podobu preventivního programu si stanoví každá pojišťovna sama,“ podotkl Nosek.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.