Čeští vědci z Ústavu molekulární genetiky popsali princip, jak se zhoubné buňky u akutní myeloidní leukemie dostávají z kostní dřeně do krve a zaplavují organismus.

Je to kritická informace o tom, jak se vyvíjí nádorová onemocnění, vysvětluje v rozhovoru pro IHNED.cz Václav Hořejší, který v čele ústavu stojí. Jsme ale na samotném začátku výzkumu, dodává.

Kdo se do úspěšného výzkumu zapojil?

Pracovali na tom v Oddělení molekulární virologie, což je jedna ze čtyřiadvaceti výzkumných skupin, které v ústavu působí. Jejím vedoucím je pan doktor Michal Dvořák. Z tohoto oddělení na tom pracovalo pár lidí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.