Ředitelé fakultních nemocnic budou vzpomínat na svého bývalého šéfa Leoše Hegera v dobrém. Jeho ministerstvo jim na rozloučenou výrazně zvedlo platy. Převedlo je totiž z tabulkových na smluvní, čímž částky počínaje srpnem stoupnou zhruba o třetinu. Budou se pohybovat kolem 90 tisíc korun.

„Současný stav neodpovídal významu organizací, které vedou. Připravili jsme proto metodiku, která zohlední počet zaměstnanců, rozpočet i výsledky a do budoucna zřejmě také kvalitu péče a vědecké výsledky,“ vysvětluje mluvčí ministerstva zdravotnictví Viktorie Plívová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.