Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) podruhé vydala seznam klientů, jejich léčba byla finančně nejnáročnější. Žebříček vede osmapadesátiletý muž s hemofilií. Náklady na jeho léčbu byly vloni 46 milionů korun.

Celkem největší česká zdravotní pojišťovna v roce 2013 zaplatila za dvacet nejnákladnějších klientů přes 285,4 milionů korun. Je to téměř o 1,8 procenta více než v roce 2012.

Mezi dvěma desítkami nejdražších pacientů jsou jen tři ženy. Jinak jde o klienty všech věkových kategorií od ročního chlapečka po sedmdesátníka a prakticky z celé České republiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.