Při podzimní krajské i senátní volební mizérii ODS držela Daniela Filipiová jako jedna z mála prapor občanských demokratů. I když zřejmě i díky tomu, že ve finálové senátní volbě v Praze 8 se proti ní o víkendu postavil komunistický poslanec Jiří Dolejš, kterého voliči v Senátu prostě nechtěli.

Exministryně zdravotnictví tak  dostala 19 284 hlasů, nejvíc z letos zvolených 27 senátorů, a dalších šest let tak bude zasedat v horní komoře parlamentu.

Předvolební kampaň přitom Filipiová označila za "hnusnou". "Chodily mi i výhrůžné e-maily, autoři v nich hrozili násilím," popsala žena, která je po neúspěšné operaci vrozené vady míchy na vozíku.

Z volebního debaklu ODS je Filipiová hodně zklamaná. Neúspěch přičítá na vrub nekompaktní politice ODS a vnitrostranickým sporům.


Co by měla ODS změnit? Podporuje premiéra Petra Nečase ve funkci předsedy strany? A proč jí před druhým kolem senátních voleb kdosi vyhrožoval? Ptali jste se senátorky Daniely Filipiové.

Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
Pogratuloval Vám pan Dolejš k vítězství?
Daniela Filipiová
Dobrý den Mirku, ne, pan Dolejš mi nepogartuloval. DF
Čtenářský dotaz
ODS by se měla zamyslet nad svou politikou vůči lidem.Jinak nás smetou komunisti s fašisty. Příklad zdarvotní poplatky které obtěžují, stejně je zdravotniství v mínusu.Zase je budete zvedat? Není lepší zrušit body, protože si lékaři přihrávají pacient?
Daniela Filipiová
Vážený pane Mykulko, chápu, že zdravotnitcké poplatky mohou svým způsbem "otěžovat", ale v aktuálnímpřípadě propadu příjmů do zdravotního pojištění, není možné je zrušit. Příjem z poplatků je v řádech miliard korun. Úspory ve zdravotnictví je nutné hledat ve zbytných výdajích na přístroje a hlavně není možné, aby jednozdravotnické zařízení nakoupilo stejný přístroj za X korun, jiné za vícenásobek. Pomohlo by i elektronické zdravotnictví, kdy lékaři mohou sdílet např. jednotlivá vyšetření, aniž je musí opakovat. Dalším krokem by měly být jasně stanovované ceny na zdravotnický materiál. Tedy jední slovem - je třeba šetřit.
Čtenářský dotaz
Paní senátorko,máte prý nejhorší docházku do senátu ze všech senátorů.Hodláte takto i nadále pracovat nebo se snad polepšíte?
Daniela Filipiová
Vážený pane Zděňku, o mé účasti na hlasování, nikoliv přítomnosti v Senátu, jsem řekla již mnohé. Snažila jsem se vyhovět termínům zejména mimopražských zájemcům o schůzku. Věřte, že jsem se poučila, že vstřícnost se ne vždy vyplácí.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolikrát jste za minulé volební období (6 let) vystoupila v Senátu s nějakým příspěvkem? Podle oficiálních statistik to bylo cca 4x (kromě organizačních poznámek a omylů). Myslíte, že je to dostatečné? Druhý dotaz - souhlasíte s tezí, že senátor nebo poslanec, který se nezúčastní alespoň 50 procent hlasování ve sněmovně, by měl složit mandát? Vaše statistika za poslední období je totiž 35 procent. Třetí dotaz: uvažujete o kandidatuře na předsedkyni ODS, když jste obdržela tolik hlasů? Děkuji.
Daniela Filipiová
Vážený Marku, víte, nemyslím si, že by měl senátor za každou cenu vystupovat, pokud není přesvědčen, že to je přínosem. Hlavní diskuze se odehrávají na jednáních výborů (která jsou veřejná) a věřte, že tam diskutuji hodně. O mé účasti na hlasování, nikoliv na jednání pléna, jsem již odpovídala mnohorát. Hlavní práce senátora/poslance není o hlasování na plénu (viz výše). Ne, o této kandidatuře neuvažuji. Na kongresu ODS patří můj hlas Petru Nečasovi. DF
Čtenářský dotaz
Gratuluji ke zvolení. Vždy jste byla pracovitý senátor co se neobtěžoval senát ani navštěvovat, viz: "Nejhůře vyšla z průzkumu Daniela Filipiová (ODS), která se zúčastnila jen 35 procent hlasování." Lze tedy s jistotou tvrdit, že ti co Vás zvolili do senátu od Vás žádnou činnost neočekávají nebo jsou jen hloupí. Jaké to je pobírat plný plat za 1/3 práce a to předpokládám, že se tam pracuje? Není to jasným důkazem, že voliči jsou hloupí a nezajímají se o fakta? Pokusíte se v tomto volebním období vytvořit rekord v návštěvnost tohoto politického krmítka. Vaši voliči by jistě ocenili i 40% účast. PS: Pan Dolejš je mi ukradený a kvůli takové sortě lidí jako jste Vy a pan Dolejš je ztráta času chodit k volbám.
Daniela Filipiová
Vážený pane, v prvé řadě děkuji za gratulaci. Na otázky ohledně hlasování jsem již řekla mnoho. DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den paní Filipiová. Myslíte si, že jste vyhrála na základě svého programu a svých kvalit, nebo díky anti-komunistické hysterii v médiích? Nemyslíte si, že program ODS se smrskl na pouhý planý anti-komunismus, aneb tonoucí se stébla chytá? Děkuji
Daniela Filipiová
Vážený Tomáši, program ODS se rozhodně nesmrskl, jak říkáte, na anti-komunismus. Podívejte se na stanovy ODS a Poděbradské artikuly. To josu hodnoty, kvůli kterým jsem stále členem ODS, protože jsem přesvědčena, že stojí za to je obhajovat. DF
Čtenářský dotaz
Vážená paní senátorko, gratuluji vám k obhájení senátorského postu. Zajímalo by mne, zda se budete v novém volebním období aktivně zasazovat a zajímat o dění v obvodu, za který jste byla zvolena. Na můj mailový dotaz jste totiž nedávno odpověděla, že znáte pana Hurdu jen jako předsedu ODS Prahy 3 (opačně by ale reagovali bohužel obyvatelé Prahy 2+3). Podle mne se senátor obvodu musí zajímat o dění na lokální úrovni. Druhý dotaz k přijatému osekanému zákonu o veřejných zakázkách - jak jste hlasovala (pokud vůbec) v případě dvou podstatných věcí: registru smluv a úpravě zákona o tzv. sektorových zadavatelích. Tyto věci z návrhu zákona vypadly. Kdo tomu "pomohl"? Děkuji
Daniela Filipiová
Vážený občane Prahy 3, o dění v obvodu se rozhodně zajímat budu. Na Praze 8 je skvělý tým, který velmi ráda v rámci svým možností podpořím a pomůžu mu, bude-li to v mých kompetencích senátora. Na druhý dotaz nemohu odpovědšt, Není možné si pamatovat každé hlasování. DF
Čtenářský dotaz
Milá paní, jestli někdo vedl "hnusnou kampaň", tak jste to byla vy, mafie ODS a spřátelená media! Jste asociální, líná korytářka a nedemokratka, pro postižené, důchodce, rodiny s dětmi jste nikdy nic neudělla, ožebračili jste je, kde jste mohli. Nikdy byste nevyhrála, kdyby proti vám nestál zrovna Dolejš, jemu byste měla poděkovat a načit se chovat alespoň jako on!
Daniela Filipiová
Vážená paní Hano, hnusnou kampaň jsem nevedla. Pokud byste četla výhrůžné a urážlivé dopisy, které mi od příznivců KSČM chcily a jejichž zveřejnění není možné, protože by musely být z 90% "vypípány", pohcopila jste, kdo vedl hnusnou kampaň. Je evidentní, že jako voličku KSČM vás ale nepřesvědčím. A ta slova, která jste uvedla na mou adresu, nejsou podle vás urážlivá? DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Prosím o Váš názor na S - karty. Je to antisociální počin. TOP 09 a ODS se neohlížejí na nikoho, válcují z pozice síly všechny oponenty.Jste v obcích mimo Prahu nevolitelní. Souhlasíte?
Daniela Filipiová
Vážený Pawle, systém skaret mi ascsiální nepřipadá. Že si lidé těžko zvykají na novinky, je bohužel fakt. Chápu, že zejména starší lidé s nimi mohou mít problémy, ale stále je v zákoně zachována možnost si nechat peníze zasílat "postaru", byť za poplatek. DF
Čtenářský dotaz
Vsemozni apologeti samozvane pseudopravicove sice rvou ze jste (hrdinne) porazila komunistu Dolejse, nicmene smutna prava je to ze je to prave ODS ktera zaujala na ceske politicke scene jakousi inversni posici totalitni KSC. Symptomu tohoto stavu je mnoho, ale lze jmenovat snad ten nejsmesnejsi - uplne stejne jako komunisti z KSC se vy porad reformujete pri hledani "opravdove pravicovosti" - kterou furt nemuzete nalezt ... :-)))... (kdepak vona asi je?) a vynite z vaseho neuspechu lidi a to "ze vam nerozumi". Jste si vedoma ze ODS a politici za vasi strany jsou novodobymi a podobne smesnymi Jakesi, Bezhnevy, a podobnymi zombiemi? Kdyz uz jsme u toho, mohla byste v kratkosti definovat co je to ta dichotomie/pravice levice pripadne jak se pravicovost manifestuje u vas clenu ODS kteri travite zivot tim ze vysavate erarni zdroje, at uz skrze platy nebo statni zakazky? Predem dekuji. Mimochodem, pokud byste mela alespon trochu formatu, tak byste se mandatu/kandidatury vzdala ve prospech Dolejse, respektive byste vyzvala v tomto smeru volice. On se totiz sprave verejnych veci venuje. Vy se neobtezujete na ani dostavovat na hlasovani. PS: Prosim zadne genericke bezobsazne plky. Ty cesky narod od vas inversnich "komunistu" z ODS posloucha jiz 20 let.
Daniela Filipiová
Vážený pane Mehove, srovnání levicové extremní strany KSČM s ODS mě uráží. Vyslechla jsem si těchto invektiv (a ještě horších) během posledního týdne kampaně a nebudu na ně reagovat. Ve druhém kole jsem s výrazným ziskem hlasů - téměř trojnásobkem oproti kolu prvnímu vyhrála. Nevidím důvod, pro bych se nejsilnějšího mandátu minimálně těchto senátních voleb měla vzdávat. Otázka je zcela absurdní. DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Paní senátorko, proč vy nemusíte chodit do práce a já jo? Kde jsem udělal chybu?
Daniela Filipiová
Vážený/á pane/paní, již jsem odpvídala. DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den paní senátorko. Rád bych Vám pogratuloval k vítězství, ale nejde to. Samozřejmě, že jste nevyhrála Vy, ale strach Pražanů z komunistů. Vyhrál by tam i Hujer, kdyby byl proti KSČM. Vy opravdu žijete snad v kómatu, když si myslíte, že ODS lze reformovat či očistit. Celá země, až na straníky a zapřísáhlé voliče ODS už ví, co je tahle strana za zlodějskou chátru. Vy se opravdu ani trochu nestydíte ? Ne, asi ne, jinak byste vlastně ani nemohla kandidovat !!
Daniela Filipiová
Vážený pane Hegre, jestli víte o něčem, co jsem ukadla, je vaší povinností podat trestní oznámení. DF
Čtenářský dotaz
Dle statistik jste se účastnila nejmenšího počtu tzv. důležitých hlasování. Myslíte, že bylo vhodné znovu kandidovat? Nevyhrála jste jen díky kampani "Filipiová vs. KSČM"?
Daniela Filipiová
Vážený/á, na otázky ohledně hlasování jsem již odpovídala, je evidentní, že je to jedniná věc, kterou mi lidé mohou vytýkat. Opakovaně podotýkám - nebyla jsem na hlasování, v Senátu však ano. Díky čemu jsem vyhrála je na anylýzu, do které se nechci pouštět. To je věc politologů. DF
Čtenářský dotaz
Tak ještě jeden smířlivý dotaz. Co budete v Senátu prosazovat, a jak toho docílíte s takovým rozložením sil jaký tam panuje? Prosím konkrétně. A za druhé, co si myslíte o instituci Senátu, jako takového?
Daniela Filipiová
Vážený/á, v Senátu se budu i nadále věnovat sociální politce a zdravotnictví. Co se podaří prosadit je vzledem ke složení Senátu je otázkou. Jsem přesvědčena, že dvoukomorový parlament je správný. Mají ho téměř v polovine zemí EU - nejsme raritou. DF
Čtenářský dotaz
Paní Filipiová! Opravdu si myslíte, že vnitrostranické potyčky ve straně, která je vnímaná již minimálně 10 let jako mafie přisátá na státní rozpočet, je hlavní problém, kvůli kterému vás voliči brzy pošlou pod 5 procent?
Daniela Filipiová
Vážený pane Pavle, to, že jsou v ODS lidé, kteří jen zneužívají svých míst je fakt. Stydím se za ně. ODS musí udělat vše, aby se těchto kmotrů ze svých řad zbavila. DF
Čtenářský dotaz
Prozatím jste nic pozitivního v politice nedokázala , nebo mě snad něco uniklo ? Jak se osobně vyrovnáváte s tím, že v životě za vámi není víc, než to, že jste poslušná hlasovací mašina kmotrů, ikdyž chápu, že žít člověk z něčeho musí, ale spokojený s tím být nemusí.
Daniela Filipiová
Vážený pane Karle, kdo chce vidět mé výsledky, tak je vidí. V péči o handicapované a seniory jsem udělala mnoho. Možná více než ti, kteří o tom jen mluví, či jsou častěji vitět v médiích. DF
Čtenářský dotaz
Porazka komunisty je super, ale jinak vyprask ODS je zaslouzeny- jinak jsem vzdy ods volil, ted uz to proste nejde, stala se z toho parta korupcniku a vekslaku, kteri se snazi dopredu nastrcit radoby slusne typy jako je Necas, Nemcova nebo i treba Vy. To Vam opravdu nevadi, ze Prahu symbolizuji takovy sibri jako Janousek, Rittig nen o nove Palounek? Proc jste se nikdy neozvala proti tak opravdovemu vyznavaci "slusnosti a konzervativnich hodnot" jako byl Topolanek? Tezko najit po listopadu 89 smutnejsi politickou postavu? Takze Vam jako jedne z mala "bilych vran" preji uspech a gratuluji, ODS se da poprat jen brzky zanik a konec utrpeni pro vsechny opravdu pravicove myslici a zaroven slusne a nekorupcni lidi.
Daniela Filipiová
Vážený pane Smetano, to, že se za mnohé členy ODS stydím (vy sám jste některá jména uvedl) jsem již řekla mnohokrát. DF
Čtenářský dotaz
Ale no tak, to se vážně ze všech těch dnů, kdy se v Senátu nehlasuje o důležitých rozhodnutí se vždy chtěli občané setkávat zrovna v momentě, kdy se tam hlasovalo, jak tvrdíte? To si o nás vážně myslíte tak málo?
Daniela Filipiová
Vážený, již jsem odpovídala. DF
Čtenářský dotaz
Dobry den, z predchozich dotazu je mi na zvraceni, doufam, ze se jimi nenechate znechutit. Je mozne, ze je sem pise vsechny jen jedno bolsevicke hovado, tato diskuse je anonymni a unikatnost pristupu se zde nehlida. Za sebe mam jednu prosbu: at se ODS vrati k dodrzovani sveho volebniho programu. Vetsina normalnich lidi, co ods voli, jsou nastvani uplne nejvic tim, ze se neplni puvodni volebni sliby a program. At jsou "rebelove" jacikoliv, v tomhle maji pravdu.
Daniela Filipiová
Vážený/á Ck, mluvíte mi z duše... DF
Čtenářský dotaz
Senátní duel na Praze 8 byl duel inteligence a slušnosti proti Vašemu primitivnímu antikomunismu.
Daniela Filipiová
V8žený Petře, je to váš názor a já jako demokrat ho ctím. A budu bojovat za to, abyste ho i nadále moho říkat svbodně. DF
Čtenářský dotaz
Tak Vám ještě jednou ta mobilizace v Praze vyšla. Je vidět, že pražáci, jsou stále odtrženi od života v naší zemi a potřebují dopadnout tvrdě obličejem na zem, aby se konečně probrali. Hodláte se účastnit práce v Senátu nebo jste tam pouze pro reprezentaci a cítíte se nad osobní účast povznesena, tak jako je vaše strana povznesena nad život 90 procent lidí v této zemi ?
Daniela Filipiová
Vážený voliči levice, otázky se opakuji.... DF
Čtenářský dotaz
Stále ještě považujete rozřezání břicha za standard v chirurgii 21. století v Evropě a šetrnou laparoskopickou operaci za nadstandard, za který by se mělo platit na dřevo cash?
Daniela Filipiová
Vážený/á, toto jsem nikdy neřekla a je to v pořadu Máte slovo dohledatelné. Josu to slova vytržená z kontextu. DF
Čtenářský dotaz
Zvýšíte svou pracovni morálku? 35% není zrovna velké nasazeni.
Daniela Filipiová
Vážený/á pane/í, již mnohokrát zodpovězený dotaz... DF
Čtenářský dotaz
Dobrý Den, co říkáte té mediální masáži po tom, co komunista Dolejš postoupil do druhého kola? Co uděláte pro to, abyste příště vyhrála, protože by Vás chtěli namísto kontumačního vítězství kvůli strachu z komunisty? díky a pohodu v senátu přeju
Daniela Filipiová
Vážený pane Péťo, vyhrála jsem ve druhém kole s téměř trojnásobným počtem hlasů proti kolu prvnímu. Vím, nebo tuším, kam svpu otázkou míříte. Kandiadatura v triku ODS není jednoduchá. Proto udělám vše, aby se ODS očistila od podivných existencí. Vystupovat z ODS nechci a nebudu, byt by mi to možná pomohlo. DF
Čtenářský dotaz
Pani senatorko, v teto diskuzi odpovidate na dotazy ohledne vaseho hlasovani tak, ze jste se k teto tematice jiz mnohokrat vyjadrila. To mi prijde nedostatecne. Je totiz evidentni, ze mnoho lidi vase vyjaderni nezachytilo, nebo mu neporozumelo, tak jako ja. Neni preci mozne, kdyz vasi naplni prace je zakonodarny proces, abyste jen jednala v kuloarech a hlasovani (ten nejdulezitejsi a posledni krok v projednavani zakona) lajdacky opomijela. Nedivte se, ze nam, vasim zamestnavatelum (platime vas z dani) se to proste nelibi. Trpite ztratou sebereflexe tak, jako vetsina vrcholnych predstavitelu ODS? Dekuji.
Daniela Filipiová
Vážený pane Kanalíku, opravdu jsem na toto téma řekla mnohé. Podívejte se na www.filipiova.cz. Věřím, že tam najdete odpověďi na vaše dotazy. DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den, nemohu pochopit, že invalidní člověk může být tak horlivým přisluhovačem pravicové strany,která se chová hůř než bývalí komunisté. Všechny zákony prosazují silou, nehledí na to, že většina občanů s jejich politikou nesouhlasí. Může vás třeba ctít, že nepobíráte invalidní důchod, ale pak se nedivím, že vám nevadí, že všem co jsou závislí na důchodě ho krátíte. Také bych se ho zřekl, mít výhody senátora. A pokud se týká vašeho vítězství v Praze, tak je to jen kvůli protikomunistické hysterii, kterou jste vy rozpoutali. Čeho se vlastně bojíte?
Daniela Filipiová
Vážený Mirku, co dělali komunisté s invalidy? Zavírali je do ústavů, či nepouštěli z bariérových bytů. První vozíčkář, kterého jsem před 26 lety viděla, jsem byla já v zrcadle. Tohle vy hájíte?! DF
Čtenářský dotaz
Uvědomujete si, že jste jen náhradnicí za mimořádně pracovitého Václava Krásu a vaší kvalifikací je jen ten invalidní vozík? On už kdysi pochopil, že ODS je stranou darebáků, vy si jen užíváte trafiky v Senátu...
Daniela Filipiová
Vážený pane Růžičko, váš názor vám neberu. Avšak s ním nesouhlasím. DF
Čtenářský dotaz
Pani Filipiova, budete ted chodit do prace?
Daniela Filipiová
Opět otázka , která již byla zodpovězena. Více na www.filipiova.cz DF
Čtenářský dotaz
Vnímáte ohromnou oblíbenost vaší partaje národem?
Daniela Filipiová
Dobrý den, vnímám. DF
Čtenářský dotaz
Velká gratulace z Tábora /i od našeho kocoura/ :-) Nenechte se tou vší jedovatostí otrávit, jste báječná a je moc dobře, že jste zvítězila. Krásný den a trochu normální dotazy Vám přeji.....
Daniela Filipiová
Vážená paní Simono, děkuji. Otrávit se nenechám, věřte. DF
Čtenářský dotaz
Pani senatorko, co si myslite o ceske specialite - kastovani lidi pro ucely zdaneni podle toho, jak si vydelavaji. Myslim tim deleni na OSVC, zmestnance, paracujici duchodce, apod. V zemich, ktere jsou nam blizko (i ne tak blizko), napr. Nemecko, USA, Svycarsko (a jiste i v jinych, se kterymi nenam osobni zkusenost), takove deleni neexistuje, tj. dan s prijmu a ruzna pojisteni se vypocitavaji nezavisle na zpusobu vydelku. Stat pak nemusi vynakladat prostredky na potirani pseudoproblemu typu svarcsystem ci rozhodovani zda fotbalista je zamestnanec ci OSVC a kdo mu kupuje trenyrky.
Daniela Filipiová
Vážený pane Kuneši, daně by se měly zjednodušit, Navíc se přiznám, že na tzv. Švarcsystému nevidím nic špatného. Podporuje zaměstnanost. DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Mí rodiče mají kolem 80 let a oba pobírají příspěvek na péči. Otec je téměř slepý, matka je odkázána na lůžko a invalidní vozík. Nyní přišel Drábek s tím, že by jim měly chodit peníze na tuto péči přes S-kartu, dokonce prý i důchod bude chodit přes S-kartu. Nedokážu si to představit ani v jednom případě. Oba jsou imobilní, žijí na vesnici a k nejbližšímu bankomatu je to 15 km, kartu ani nejsou vzhledem k svému věku používat. Proč tato vláda dělá takové psí kusy?
Daniela Filipiová
Vážený apne Honzo, v zákoně je zakotvena možnost nechat si peníze zasílat i poštovní poukázkou za poplatek 50,-. O důchodech posílaných na Skartu se pouze uvažuje. DF
Čtenářský dotaz
Opakujete stale mantru: "co bylo ukradeno ma byt vraceno". Minuly tyden vase vlada smetla ze stolu navrh zakona o nepromlcitelnosti kradezi v 90 letech, je to tak, ze co bylo ukradeno ma byt vraceno nebo to vidte dialekticky a v souvislostech? Byli Josef II a Masaryk komuniste kdyz budete vracet cirkvim to, co oni v pozemkovych reformach odnali katolikum?
Daniela Filipiová
Vážený pane, na www.filipiova najdete mou velmi obsáhlou odpověď na toto téma. DF
Čtenářský dotaz
Paní Filipiová,lidé na Praze 8 zvolili menší zlo.Chci se vás zeptat budete dál podporovat předražený církevní restituce.Budete podporovat dál pražský kmotry ?
Daniela Filipiová
Vážený pane Pocházko, pro církevní restituce se již hlasovalo. Byla jsem pro. Pražské kmotry jsem nikdy nepodporovala. DF
Čtenářský dotaz
Pokud Rad nemeckych rytiru poda zalobu na zaklade cirkevniho zakona ktery predkladate k evropskemu soudu a my to prhrajeme nebot jde o nedilnou soucast katolicke cirkve, velka cast teto zeme prejde pod jejich vladu, jako v takovem pripade prijmete zodpovednost? Vy nyni budete tvrdit, ze toto nehrozi, to Viktor Kozeny take tvrdil na tiskovych konferencich o investicnich fondech spolu s Klausem, ale co kdyby, muzete se zavazat, ze budete rucit celym svym majetkem a mejetkem cele sve siroke rodiny? To by snad nemel byt problem ne, pokud to povazujete za vyloucene.
Daniela Filipiová
Vážený pane, pokud zákon o církevních restitucích nebude přijat, budou se církve svého majteku dle rozhodnutí Ústravního soudu domáhat soudně. DF (Víc k tomu nemám co dodat.)
Čtenářský dotaz
Mila pani Filipiova, Me a zbytek populace zase urazi to jak vase strana predstira byt jakymsi nositelem pravicovosti ci liberalismu nerkuli demokracie, kdyz jste extremisticky klientelisticke ne-li mafianske uskupeni. Krome toho jak si pechujete kapsy erarnimi penezi nedelate vubec nic. Srovnani ODS s totalitni KSC je plne na miste a je jen vas (a velky) problem ze se k tomu arogantne (jak je ostatne u vas inversnich komunistu z ODS zvykem) stavite zady. Laskave si od ted uvedomte ze jste VEREJNYM SLUHOU a ze od vas obcane za penize ktere vam plati ocekavaji PRACI. Takze se odted laskave dostavujte do prace.
Daniela Filipiová
...opět již mnohokráte zopovězeno, dokonce myslím stejnému pisateli. DF
Čtenářský dotaz
Já nemám dotaz. Blahopřejí Vám. Vaš postup do senátu byl zasloužený. Držím place. Moc prosím přspějte k jednotě ODS. Současný stav je velmi špatný a jsem velmi rozmrzelý, že je zase snaha svrhnout vládu VLASTNÍMI lidmi. Ještě jednou blahopřeji.
Daniela Filipiová
Vážený pane Josefe, děkuji za blahopřání. Snaha očistit ODS byl jeden z důvodů, proč jsem stále jejím členem. DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den, gratuluji Vám k vítězství. Lidé Vám dali svůj hlas a důvěru. Cítíte s tím zavázána k tomu, abyste se více věnovala své práci? Narážím na Vaší zoufalou účast při hlasování v Senátu.
Daniela Filipiová
Vážený radku, již jsem k tomu řekla mnohé. I to, že to rozhodně jako závazek cítím. Ale prosím zde nešlo o to, že bych neparcovala, jen jsem nebyla v sále tak často na hlasování. DF
Čtenářský dotaz
Gratuluji Ti k rentě, mě se to sice nepovedlo, ale chci ti pogratulovat k bezpracnemu a stabilnimu vydelku po dalsich 6 let, rentierko gratuluji. Z tech zavistivcu si nic nedelej, my vime sve, za 14dni ke klid a prasule chodi pravidelne. T.
Daniela Filipiová
No, Tomáši, nevím, zda zde nedošlo ke zneužítí jména... DF
Čtenářský dotaz
Lžete, tohle o laparoskopii versus sklapelu jste na hulváta řekla v Událostech, komentářích na ČT 24. Takže žádné vytržení z konterxtu, bylo to naživo. Moc dobře si na to pamatuji.
Daniela Filipiová
Obávám se, že nepamatujete...
Čtenářský dotaz
Mate nejvečtsi pocet absenci na svem pracovisti. Jakozto vas zamestnavatel platce dani avolic se vas ptam, proc se ridite heslem "socialisticky pracovat, kapitalisticky zit"? Prazane vas zvolili tak, jak si zvolili i Bema nebo jako na znojemsku zvolili do senatu Zelezneho. Vy se nestydite za svoji praci? To , ze budete mavat mavatkem pravice neznamena, ze jste pravice.Komunista, ktery radne vykonava svuj mandat ve snemovne nebo senatu je daleko pravicovejsi nez vy.
Daniela Filipiová
Odpověď již výše... DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den, chybí mi v tomto státě prevence a výchova. Lidé neví co je to korupce nebo že se nemá krást. Není načase to změnit? Chtělo by to zahájit dlouhodobou výchovnou kampaň v TV, rozhlase a školách. Navíc peníze na to ČT a ČRO má.
Daniela Filipiová
Vážený Michale, souhlasím s vámi, že prevence je to nejúčinnější v každé oblasti lidské činnosti. DF
Čtenářský dotaz
Dobrý den paní senátorko, příjměte moji gratulaci k Vašemu zvolení. Nemám na Vás žádný dotaz, pouze konstatuji, že úroveň "dotazů", vlastně urážek, charakterizuje naši společnost. Není to zaviněno ani ČSSD ani ODS, je to pozůstatek bývalého režimu, kde byli chváleni ti, kteří neměli vlastní názor a kteří "zapadli". Proto ještě jednou gratuluji a přeji hodně síly do Vašeho dalšího života a to jak osobního, tak i politického.
Daniela Filipiová
Vážený pane Růzo, děkuji za gratulaci. V tom, co píšete s vámi zcela souhlasím. DF
Čtenářský dotaz
Jsem cílový volič ODS.Já jsem nepřestal volit ODS kvůli reformám, vnitrostranickým sporům nebo kvůli DPH.Já jsem přestal volit ODS, protože se nedokáže vypořádat s korupcí ve vlastních řadách.Co vy jste například jako senátorka za Prahu 3 udělala pro očištění místní organizace vaší strany?
Daniela Filipiová
Vážený Edo, běřet mi, že se snažím, ale bohužel to není tak jednoduché ja se zdá. Budu velmi ráda, když se očista podaří. Pracuji na tom. DF
Čtenářský dotaz
Gratuluji Vám k vítěztví, je to velká služba pražské ODS. Rád bych se zeptal, komu volal Janousek po nehodě? Kterého z vašich členů máte njradši: Ritig, Janoušek, Bém, Dvořák, Oulický, Dalík, Řebíček, Novák, Vondra, Drobil? děkuji
Daniela Filipiová
Vážený Aleši, komu volal pan janoušek nevím. S tím pánem jsem se nikdy nesetkala, ani jsem s ním nikdy nebyla v kontaktu. Za některé členy ODS se stydím... DF
Čtenářský dotaz
prosím paní můžete říci jakou částkou jste přispěla od roku 1990 na jakoukoli charitu, děkuji
Daniela Filipiová
Vážený Pepo, přispívám pravidelně kde je potřeba. Celkovou částku při vší vůli nemám v hlavě. DF
Čtenářský dotaz
Gratuluji k vítěztví, jsem skutečně rád. Dotaz: Většinou členů ODS je jako důvod porážky prezentován fakt ,,vládnutí + nedostatečná schopnost vysvětlit reformy, rozhádanost apod.,, Opravdu si myslíte, že je toto ten důvod? Doporučuji přečíst si ,,otevřený dopis Jaroslava Plesla (Reflex),, Naprosto se s ním stotožňuji.
Daniela Filipiová
Vážený pane Osvalde, článek si ráda přečtu, děkuji ta tip. Již jen z toho, co píšte, mám dojem, že budu souhlasit. Vážení, všechny vaše dotazy jsem zopdpověděla. Děkuji za ně a přeji vám všem - příznivcům i odpůrcům - krásné dny. Daniela Filipiová
Související