Osnova hraného dramatu Všichni moji blízcí, které se v úterý objeví v televizní premiéře, připomíná téma dokumentu oceněného při letošním udílení Oscarů. Oba snímky reflektují osudy židovských dětí, jež se podařilo vyexpedovat ze zemí ohrožených nacistickým terorem.

Svědectví režiséra Marka Jonathana Harrise s názvem Do cizí náruče - uvedené na letošním Febiofestu - se opírá o výpovědi lidí, kteří záchranné transporty zažili na vlastní kůži. Mozaika jejich příběhů je plná krutých paradoxů: Nechybějí v ní líčení zvěrstev při protižidovských pogromech, drásavé vzpomínky na loučení s rodiči ani deprimující zmínky o ponižujících procedurách na německých hranicích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.