Bývalý pražský policista David Stejskal dostal tříletý podmíněný trest vězení s odkladem na zkušební dobu pěti let za to, že jako vedoucí skautského oddílu pohlavně zneužíval nezletilé chlapce. Verdikt vynesl v hlavním líčení Obvodní soud pro Prahu 4. Stejskalovi zároveň zakázal na deset roků zájmovou činnost s lidmi mladšími 18 let a nařídil mu sexuologickou léčbu v ústavu.


Kvůli podmínce byl Stejskal propuštěn z vazby na svobodu. Stejskalovi, který podle znalců trpí homosexuální pedofilií, hrozily dva roky až deset let vězení. Proti rozsudku se lze odvolat k pražskému městskému soudu.


Stejskal podle obžaloby na různých místech fotografoval mladistvé chlapce nahé, po některých prý chtěl orální sex nebo uspokojování rukou. Jeden z poškozených vypověděl, že u něj se obžalovaný pokusil také o anální styk.


Obžalovaný uvedl, že si je své úchylky vědom zhruba od 15 let, pomoc ale nevyhledal z obavy před reakcí okolí, zejména rodičů a bratrů. Pouze matce prý řekl, že k chlapcům něco cítí. Proč neukončil práci ve skautu, aby neměl mladé hochy na očích, nedokázal vysvětlit. Všem se u soudu omluvil.


Nadřízení Stejskala hodnotili jako kamarádského, oblíbeného, bezkonfliktního, spíše uzavřeného. Podle nich nebyl nikdy kázeňsky trestán a svou práci dělal dobře. Záznam v rejstříku trestů nemá.

Související