Centrum Prahy den před oslavou konce roku zaplnili zejména zahraniční turisté. V hotelech jsou obsazeny téměř všechny pokoje. Vyplývá to z odpovědí jejich pracovníků, které dnes oslovila. Širokou nabídku silvestrovských menu nabízí také bary a restaurace. Stoly v nich ale stále lze rezervovat. Velké množství hostů si totiž místo, kde stráví přelom roku, vybírá podle číšníků až v předvečer oslav.


"Určitě jde o jeden ze špičkových termínů v roce," řekla Alena Dytrychová z hotelu Ambassador - Zlatá husa. Většinu z hostů podle ní tvoří turisté z Ruska, Německa či Itálie. Spíše levnější hotely si vybírají skupinky mladých z Velké Británie.
"Slyšeli jsem od známých, že Praha je místo, kde se dá zažít skvělý noční život," popsali důvody pro návštěvu Prahy mladíci z britského Nottinghamu. Večírek v české metropoli podle nich navíc vyjde levněji než u nich doma. Jak ho budou přesně trávit, však zatím neplánují. "Projdeme několik barů. Končit bychom chtěli někde v klubu," shodli se.


V klidnějším duchu chce nástup nového roku prožít starší pár z německého Dortmundu. V tuto dobu navštěvuje vždy nějaké staré evropské město. Po Římě a Vídni letos pomyslný prst ukázal na Prahu. Již dnes chtěli najít nějakou klidnou restauraci, kde si na neděli zarezervují stůl.


Pražské podniky nabízí širokou paletu svátečních menu. Vedle tradičního vepřového ovaru s křenem mohou milovníci gurmánských zážitků ochutnat i pařížské šneky či tartar ze žlutoploutvého tuňáka s křepelčím vejcem. Nejčastěji se však na vývěskách barů a restaurací objevují švédské stoly a biftek s pepřovým přelivem.


Akce také chystá řada hudebních klubů. Například Roxy nabízí setkání s řadou populárních českých dýdžejů. Ctitelé Evy a Vaška, "legendární dvojice" z teleshoppingových šotů, s nimi mohou strávit večer v Kulturním domě Barikádníků ve Strašnicích. Poslednímu dni roku vycházející vstříc i některá pražská divadla. Řada z nich připravila na odpoledne a večer komediální tituly. Svědkem silvestrovské show bude i Václavské náměstí.

Související