Shrek_2007_192x128.jpgNejsledovanějším nezpravodajským pořadem letošního Štědrého dne se stala americká animovaná komedie Shrekoleda, která volně navazuje na trilogii o dobráckém zlobru Shrekovi. Zlobrova vánoční dobrodružství sledovalo na Štedrý den téměř 1,8 milionu dospělých diváků, což je 43 procent z těch, kteří v tu chvíli seděli u televize. Vyplývá to z informací televizí ČT, Nova a Prima.

Shrek začínal na Nově až ve 20:00 a jeho vítězství trochu snižuje krátká metráž, neboť trval necelých 30 minut. V tradiční vánoční disciplíně, výpravných pohádkách, se televize utkaly zhruba o hodinu dříve. Nova bodovala se stálicí Tři oříšky pro Popelku, na kterou se dívalo 1,44 milionu dospělých diváků (42 procent).

Za Popelkou se umístila premiéra pohádky Tři životy, kterou pro Českou televizi natočil režisér Jiří Strach. Film běžel zhruba ve stejném čase jako Tři oříšky pro Popelku a vybralo si ho 39 procent diváků nad 15 let. Obě pohádky však ve sledovanosti předběhl a na druhé místo za Shreka se vklínil americký romantický film Smím prosit? s Richardem Gerem. Celkem 1,7 milionu, tedy 43 procent dospělých diváků na něj Nova přilákala ve 20:30.

Divácký zájem zřejmě ještě vzrostl po oba následující sváteční dny, 25. a 26. prosince. Ačkoliv televize zatím nezveřejnily srovnatelná čísla, podle dostupných údajů byly nejsledovanější seriály. Ulici a Ordinaci v růžové zahradě sledovalo na Nově 1,3 respektive 1,9 milionu diváků. Stejný počet lidí jako Ordinace k obrazovkám přitáhl i romantický film Pretty Woman. Na ČT zvítězily pohádky Tři srdce a Křišťálek meč a na Primě komedie Příšerná tchýně.

Související