sjezd_kscm_kovacik__350x210_.jpg"Předpokládám, že sjezd potvrdí distanci od toho, co bylo špatné. Děláme to na každém sjezdu," zdůraznil Kováčik.

"Přehnaná kolektivizace v tomto směru byla chyba," přiznal i Václav Exner, který se na sjezdu uchází o funkci předsedy rozhodčí komise, jíž se někdy také říká stranický soud. Dodal, že se komunisté dívají s padesátiletým odstupem na likvidaci živnostníků kriticky.

KSČM podle textu stranického dokumentu navazuje na vstřícná stanoviska komunistů k podnikání po II. světové válce. "KSČM je dostatečně sebekritická, aby se vyvarovala opakování starých chyb, které pak nastaly," uvádí se v textu.

Čtěte také

Komunisté tvrdí, že jsou pro posilování investic do technického rozvoje a inovací, odbourávání nesmyslných administrativních bariér a proti daňovému i jinému zvýhodňování zahraničního kapitálu na úkor malých a středních podnikatelů.

Komunisté v dnešní diskusi na sjezdu zahrnovali živnostníky, zemědělce a drobné podnikatele stejně jako dělníky a zaměstnance do okruhu lidí živicích se vlastní prací a iniciativou a tedy do okruhu svých voličů.

Související