1968-02__192x128_.jpgDva měsíce před 40. výročím začátku sovětské okupace v srpnu 1968 spustil Ústav pro studium totalitních režimů speciální webové stránky věnované událostem revolučního roku. Zájemci naleznou na webových stránkách ústavu dobové dokumenty a audionahrávky.

Na internetu například bude seznam 108 obětí, které od 21. srpna do konce roku 1968 zahynuly v přímé souvislosti s pobytem vojsk Varšavské smlouvy na území tehdejšího Československa. veřejnost si bude moci poslechnout například dobové rozhlasové noviny nebo některé projevy tehdejších politických představitelů.

Ústav pro studium totalitních režimů na projektu spolupracoval s Archivem bezpečnostních složek, Českým rozhlasem, České televize a Vojenským historickým ústavem. "Cílem je, aby se tato stránka stala místem, kam se budou novináři i veřejnost obracet, když budou chtít najít informace o událostech roku 1968. Dnešní podoba webu není konečná a informace na ní budou průběžně doplňovány," uvedl ústav na svých stránkách.

Související