Sociální demokrat Petr Wolf (na snímku) opustil poslanecký klub své strany. Informoval o tom ČTK v tiskovém prohlášení s tím, že svůj odchod oznámil i šéfovi klubu Michalu Haškovi.

Wolf je tak již čtvrtým sociálnědemokratickým poslancem, který od parlamentních voleb v červnu 2006 opouští sněmovní klub ČSSD. Potrdil to také v pořadu Nedělní partie televize Prima, kde řekl, že z ČSSD odešel.

wolf_cssd__192x128_.jpgPodle Haška stojí za odchodem Wolfa ze sněmovního klubu ODS. Sociální demokraté budou od teď vůči vládě uplatňovat nulovou toleranci. Sociální demokracie nebude ve sněmovně párovat chybějící koaliční poslance. ČSSD rovněž odmítá jednat i o klidu zbraní mezi vládou a opozicí v době předsednictví České republiky v Evropské unii.

 

Čtěte více

Za odchodem Wolfa z klubu by však mohly být i anonymní výhrůžky, které už několik týdnů dostává prostřednictvím SMS. Ty dostával zřejmě kvůli jeho vstřícnému postoji k vybudování amerického radaru v České republice. To ale Hašek za důvod Haškova opuštění klubu nepovažuje.

"Wolfův odchod z poslaneckého klubu charakterizuje situaci v sociální demokracii pod vedením Jiřího Paroubka - slušní lidé odcházejí a rathové zůstávají," reagoval pro Český rozhlas - Radiožurnál šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř.

Nejslavnějšími přeběhlíky od sociálních demokratů na stranu vlády jsou za ČSSD zvolení Miloš Melčák a Michal Pohanka. Sociální demokraté je proto ze strany vyloučila. Stejně dopadl i sociálnědemokratický poslanec Evžen Snítilý. Ten totiž při prezidentské volbě hlasoval pro Václava Klause.

Související