Poslanec Jan Hamáček z ČSSD v pořadu kritizoval vládu, že zvolila kvůli schválení smlouvy o umístění amerického radaru v Brdech nestandardní taktiku. "Opozice si to nenechá líbit. Vyhrazujeme si právo revize takto podepsané smlouvy a případně i jejího vypovězení," řekl Hamáček.

Podle Vondry ale není odchod poslance Petra Wolfa z ČSSD výsledkem žádných "mafiánských praktik ODS", jak tvrdí sociální demokraté.  Sám Wolf potvrdil svůj odchod ze strany v pořadu Nedělní partie televize Prima.

"V ČSSD je zřejmě skupina lidí, kteří obtížně snášejí formu  vnitřního tlaku. Ohrazuji se, že by to mělo něco společného s  politikou vlády. Je to jen brutální nátlak ze strany Davida Ratha a dalších," podotkl Vondra.

Podle Hamáčka není možné, aby smlouvu o tak důležité otázce, jakou je americký radar v Česku, odhlasovala jen většina 102 poslanců.

Čtěte také

Vondra ale odmítl, že by šlo jen o tato čísla. "Musíme hlasovat o radaru s chladnou hlavou. Vláda pokračuje jen v tom, co předchozí v čele s ČSSD započala," dodal

Vondra také potvrdil, že v červenci do Česka přijede americká ministryně obrany Condoleezza Riceová. Ta by zde mohla podepsat první smlouvy týkající se radarového zařízení a přítomnosti amerických vojáků v Brdech.

Související