Bouřlivé hádky, během kterých si vedení sociální demokracie vyříkávalo, kdo může za ztrátu poslance Wolfa, označil šéf strany Jiří Paroubek za "dobrou, zajímavou a důležitou diskusi". Učinil tak krátce po sobotním zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD, na němž sociální demokraté debatovali nejen o vystoupení už čtvrtého poslance z řad ČSSD, ale také o podzimních volbách. V nich chtějí ukončit modrou většinu v Senátu a v krajích, jak označují převahu ODS v horní komoře parlamentu a e vedení krajů.

Za korupci může vláda

"Bylo to hluboká, otevřená debata asi dvaceti lidí," prohlásil šéf poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek na otázku, jak se vypořádali se vzájemným obviňováním, kdo může za vznik už čtvrtého takzvaného přeběhlíka.

"Shodli jsme se, že v této zemi existuje korupční prostředí, vytvářené vládní koalicí, kterému někteří naši členové podlehli," oznámil Paroubek.

Přeběhlík č. 4 - Čtěte další informace o odchodu poslance Wolfa

Důkaz nikdo z vedení ČSSD nepřinesl. Pouze místopředseda strany Bohuslav Sobotka veřejně tvrdil, že jím je hlasování poslanců Melčáka a Pohanky v parlamentu.

"Žádné trauma to pro nás není, za tři měsíce ve volbách zvítězíme, tím se to vyřeší," řekl Hašek.

Paroubek také informoval, že vedení ČSSD schválilo modernizační týmy pro desítky úkolů na nejrůznějších úrovních strany.