Za sociálních demokratů asi nejvíc vyhovuje americkým odborníkům z agentury BSP, kterou si Jiří Paroubek najal, aby ČSSD pomohla vyhrát volby.

Řeč je o Davidu Rathovi, lékaři, který se dal na politickou kariéru. Hraje v sociální demokracii roli toho, o kom je nejvíc slyšet. Ostrá slova, ostře kontrastující s vizáží džentlmena často nosícího motýlek na bílé košili.

Čtěte další informace o situaci v ČSSD

Konec modré většiny? 

Rath v sobotu zahájil jako první z krajských lídrů sociální demokracie kampaň, na jejímž konci má být drtivé vítězství především nad současným hejtmanem Bendlem (ODS). Jak po zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD řekl Jiří Paroubek, je třeba "ukončit modrou většinu nejen v senátu, ale také v krajích."

Rath představil na úvod obvyklou zbraň sociální demokracie. Autobus. Rathův je však pojízdnou ambulancí. Po Zemákovi, nejspíš nejznámnějším volebním trháku ČSSD, tak na silnice vyjíždí další pomalovaný autobus, který má - jak tvrdí Rath - vyléčit středočeský kraj.Rath a jeho pojízdná ambulance

Paroubek vyzývá Bendla na souboj 

V jeho týmu jsou dvě mladé sestřičky. Předseda ČSSD Jiří Paroubek kvůli tomu vyzval středočeského hejtmana Petra Bendla (ODS), aby si už začal balit. Vyzval ho také, aby přestal být zbabělý a postavil se ve veřejné diskusi Rathovi, který se s ním utká o hejtmanské křeslo.

Rath obvinil Bendla, který je rovněž místopředsedou ODS, ze spoluodpovědnosti za vládní reformy, píše ČTK. Zdůraznil, že po vyhraných volbách zruší poplatky ve zdravotnictví a zastaví privatizaci nemocnic. Za vysokou prioritu označil školství a bezpečnost. Občanům rovněž slíbil zlepšení stavu komunikací a železniční a autobusové dopravy.

Související