POCASI-BOURKA__192x128_.jpgV Praze déšť zatopil vestibul metra linky A ve stanici Můstek, který se nachází ve středu Václavského náměstí. Uzavřen byl až do 21:42. Cestující tak museli použít vchod do stanice z ulice Na Příkopech. Informovala o tom ČTK.

Hasiči také museli odčerpávat vodu i ze Zlíchovského tunelu. Mluvčí pražských hasičů Vít Pernica ČTK sdělil, že kvůli dešti zasahovali zhruba na deseti místech, z nichž většina je na Praze 5.

Prudký déšť však nezpůsobil vážnější škody a nejsou hlášena ani žádná zranění. "Když jdou dvě bouře za sebou, ta druhá většinou už velké škody nepáchá," vysvětlil Pernica s tím, že při bouřce nefoukal silný vítr, který by způsobil další škody. Výraznější problémy podle mluvčí Evy Novákové nezaznamenala energetická společnost ČEZ. 

Bilance bouřky: Zatopené sklepy, spadlé stromy, hořící kůlna

Přívaly vody zatopily odpoledne některé sklepy domů ve Středočeském kraji a problémy způsobilo několik spadlých stromů. Blesk zapálil kůlnu v Letech u Prahy. Nejvíce zasahovali hasiči v kraji na Mladoboleslavsku.

Český hydrometeorologický ústav uř ve čtvrtek odpoledne vydal výstražnou informaci, v níž zvýšil stupeň očekávaného nebezpečí bouřek z "vysokého" na "extrémní". Varování platí až do páteční 15:00.

Ve čtvrtek dokonce kvůli bouřce vypadl na několik hodin web meteorologického úřadu. Nebývale vysoký zájem internetových uživatelů o počasí ho totiž dočasně vyřadil z provozu. "Je to tím, že se k nám připojuje hodně lidí, zkoumáme také možné napadení hackery," vysvětlila iHNed.cz pracovnice ústavu.

Bouřky, které se na jihozápadě Čech vytvořily v souvislosti s prudkou změnou počasí, postupovaly na východ přes území celé republiky. „V pátek by bouřky měly pokračovat dál – na Slovensko, Maďarsko, nebo na východ Polska,“ doplnil Horák.

Čtěte také

 

Související