Lanový most na Jižní spojce"Při opravě dilatace na Lanovém mostě jsme objevili mírný pokles koncového příčného nosníku mostu. Ihned jsme proto přistoupili k provizornímu zajištění konstrukce včetně nezbytných dopravních opatření. Zákaz vjezdu těžkých nákladních automobilů na most ve směru na Prahu 9 je jedním z nich," sdělil mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek.

Podle něj firma okažitě zajistila fixaci konstrukce. Přesto bylo potřeba nejen zakázat vjezd těžkých nákladních automobilů na most, ale i zpomalit rychlost na 30 km/h. V obou směrech by se tak ve špičce mohly tvořit ještě větší kolony, než dosud.

Čtěte také:

Omezení mají i vlaky, které projíždí pod mostem. Musí se pohybovat také maximální rychlostí 30 km/h. "Preventivně uzavřena také Dolinecká ulice," dodal mluvčí. TSK by měla most opravovat zhruba jeden měsíc.

Most na Jižní spojce není oficiálně pojmenovaný, bývá proto označován jako Lanový most. Z jeho pylonu vybíhá dvakrát čtrnáct dvojic ocelových kabelů. Byl projektován v letech 1991 až 1993, aby byl zprovozněn v prosinci 1997.

Čtěte blog:

Související