kaplicky_budejovice__192x128_.jpgArchitekt Jan Kaplický navrhl se svým týmem Future Systems koncertní síň pro České Budějovice.

Objekt by měl vyrůst na místě bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory. Studie počítá se zvlněným černým objektem ve tvaru trojúhelníku.

"Někomu připomíná rejnoka, další vidí ležící ženu či dokonce předhůří Šumavy. Nejpodstatnější je, aby prostor vyhovoval akusticky a zároveň byl příjemný muzikantům i publiku," řekl Kaplický během úterní prezentace návrhu.

Koncertní a kongresové centrum Antonína Dvořáka chce postavit Jihočeská společnost přátel hudby. Špičkově vybavený koncertní sál s dostatečnou kapacitou, vyhovující akustikou a důstojným zázemím totiž stotisícovému městu chybí.

Zatímco realizaci projektu Národní knihovny provázejí četné problémy a ministr kultury Václav Jehlička dokonce nedávno prohlásil, že se žádná nová budova stavět nebude, v Budějovicích je situace podle Kaplického úplně jiná než v Praze.

Čtěte více o sporu kolem Národní knihovny

Architekt podle svých slov v jihočeské metropoli nevidí žádnou překážku, která by stála stavbě koncertní síně v cestě, a ocenil velkou podporu města i kraje.