krejcir04_192x128.jpgMěstský soud v Praze v úterý rozhodl, že desetimilionová pohledávka uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře u společnosti ATP není oprávněná. Prvoinstanční soud již v lednu nepravomocně zamítl jak Krejčířův nárok na dluh, tak jeho požadavek na exekuci společnosti.

V roce 2002 uznal Krejčířovi dluh notářským zápisem kontroverzní slovenský podnikatel libanonského původu Tarek Bechara. Ten měl však plnou moc od člověka, který se dostal do čela představenstva ATP až později a neměl tedy pravomoc za společnost rozhodovat.

Předsedou představenstva společnosti ATP byl v době podpisu směnky nezvěstný podnikatel Jakub Konečný, který v roce 2002 zmizel. Podle výpisu z obchodního rejstříku však v čele firmy stojí dodnes. Bechara podle své dřívější výpovědi dělal mezi Krejčířem a Konečným prostředníka.

Konečný unesen a prohlášen za mrtvého, může za to prý Krejčíř

V případu figuruje několik neznámých. S Konečného zmizením bývá spojován právě Krejčíř. Toho v dubnu letošního roku obžalovalo Městské státní zastupitelství v Praze z únosu. Na Krejčířův pokyn měl Konečného unést kosovský Albánec Jetullah Mjekiqi. V červnu Mjekiqiho zprostil Obvodní soud pro Prahu 4 viny. Rozsudek ale není pravomocný a případem se nyní zabývá odvolací senát.

Konečný se po únosu, při kterém byl údajně donucen podepsat několik bianco směnek a prázdných daňových dokladů a převést na Krejčíře některé nemovitosti, vrátil. V březnu 2005 ale znovu zmizel a později byl prohlášen za mrtvého.

Čtěte také

Krejčíř je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost. Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce, od 21. dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice. Soud v Johannesburgu letos 1. února rozhodl, že Krejčíř nemá být vydán k trestnímu stíhání do Česka. Verdikt je nepravomocný.