Řidiči mohou na internetové mapě Prahy zjistit, kde na ně čekají napevno zabudované radary. Umožňuje to nově interaktivní mapa, kterou provozuje pražský magistrát. K dispozici je na internetových stránkách hlavního města.

Vedle seznamu radarů jsou zde nově umístěna i upozornění na dopravní omezení a informace o dopravních nehodách. Novinářům to v úterý řekl Václav Kraus z pražského magistrátu. Aplikace funguje od dubna, nabízí také záběry z dopravních kamer a vyznačuje hustotu dopravy.

mapa-praha-radary-550.jpg

Podle náměstka primátora Rudolfa Blažka si zakreslení radarů do mapy vyžádali přímo uživatelé stránek. Jejich seznam zde byl totiž k dispozici již dříve. Lidé se mohou při kliknutí na ikonu také například dozvědět, kolik řidičů bylo kamerou přistiženo při vysoké rychlosti nebo při průjezdu křižovatkou na červenou.

Snímky z téměř sedmi desítek dopravních kamer, které ukazují aktuální stav na vybraných pražských silnicích, se obnovují každou minutu. Lidé se mohou také podívat, jaká byla dopravní situace na konkrétním místě za poslední dva dny.

Čtěte také

Interaktivní mapa také umožňuje navolit si libovolnou cestu a kontrolovat hustotu dopravy přímo z auta. K tomu je nutná bezplatná registrace na internetových stránkách a mobil nebo kapesní mobilní počítač (PDA) s prohlížečem webových stránek.

Podle magistrátu od dubna stránky navštívilo téměř 200.000 lidí, pravidelně je využívá 40 procent návštěvníků. Informace o nehodách jsou od státní policie, o hustotě dopravy od Technické správy komunikací.

Související