vaclav_klaus_udiv__192x128_.jpgKauza poslance ODS Jana Moravy, který sbíral kompromitující materiály na politiky, je podle prezidenta Václava Klause důkazem selhání celého systému současné české politiky.

"Nemyslím, že je to až takové selhání jednotlivců, je to selhání systému, stylu politiky," uvedl. A vyzval k navrácení obsahu politice.

"Totální ideové vyprázdnění politiky, které u nás nastalo, míří k tomu, že politika zůstává mocenským soubojem a ten už používá nástroje, které používá. Vraťme politice její obsah, pak nebude potřeba číst veřejně soukromé SMS, nebude potřeba mít skryté kamery a skryté mikrofony, nebude potřeba mít nastrčené figurantky," řekl Klaus novinářům po skončení středeční slavnosti k 15. výročí ústavního soudu v Brně.

Čtěte více

Devětadvacetiletý poslanec ODS Jan Morava se podle reportáže, kterou minulý týden odvysílala televize Nova, snažil šířit intimní fotografie stranického rebela Vlastimila Tlustého. Nechal se také tajně vyfotit s dcerou poslankyně zelených Olgy Zubové. Fotografie chtěl podle reportáže použít k zastrašování političky, která ve sněmovně nehlasuje vždy s koalicí.

Čtěte blogy na iHNed.cz

Související