Požár, který minulý čtvrtek zničil levé křídlo secesního Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, podle policie zřejmě způsobila technická závada. Na webu pražské policie o tom v pondělí informovala mluvčí Iva Knolová.

Vše o ničivém požáru Výstaviště

Oheň podle policie vznikl v jednom z výstavních stánků, který byl součástí veletrhu Pragodent. Ve stánku prý byly hořlavé spreje určené k čištění zubní soupravy, které v ohni expodovaly.

"Požár měl dle specialistů ideální podmínky k tomu, aby se rozšířil," sdělila Knolová. Strop stánku, ve kterém požár vznikl, byl prý totiž blízko dřevěnému podhledu budovy. Vedle stánku byla navíc prosklená výloha, která po vzniku ohně praskla, a náhlý přívod vzduchu přispěl k intenzitě hoření, uvedla mluvčí. Ve stánku navíc byly podle Knolové v době požáru hořlavé spreje, které vybuchly. Ředitel Incheby Alexander Rozin v pátek uvedl, že výbuch zachytily i bezpečnostní kamery.

Vyšetřování podle Knolové i nadále pokračuje, policie se případem zabývá s podezřením ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Podle Knolové dosud nebyla vyloučena ani jedna z již dříve zveřejněných verzí. Podle první by mohlo jít o nedbalost, podle druhé vznikl požár vlivem technické závady. Třetí verze počítá s úmyslným zapálením neznámým pachatelem.

Související