Volby.jpgV průměru asi čtvrtina voličů si zatím našla cestu k urnám ve druhém kole senátních voleb, které skončí v sobotu ve 14:00. Obecně volební komisaři hlásí menší zájem voličů než před týdnem, kdy se první kolo senátních voleb konalo společně s hlasováním do krajských zastupitelstev.

 

V Praze 5 přišlo dosud do volebních místností asi 25 procent voličů. Krátce po 11:00 v tomto obvodě odvolil i předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek.

 

Volební speciál

 

Při odchodu novinářům řekl, že i přes nižší volební účast očekává slušný výsledek ČSSD. Svůj tip, kolik senátorů získá jeho strana, ale nechtěl prozradit. Stejnou volební účast zaznamenaly úřady i v Praze 1, v devátém pražském obvodu dosahuje zatím 26 procent.

 

Čtěte více o volbách

 

Značné rozdíly v obvodech

Ve Středočeském kraji se volební účast pohybovala okolo 11:00 pod 30 procenty.

 

V Plzni-městě si cestu do volebních místností našla přibližně čtvrtina voličů. Na Trutnovsku přišlo volit zhruba 30 procent lidí a na Hradecku čtvrtina oprávněných voličů. Účast voličů ve dvou senátních obvodech na Vysočině v Pelhřimově a Žďáru nad Sázavou se pohybuje většinou mezi 20 až 40 procenty.

Také v Olomouckém kraji panují ve volební účasti velké rozdíly. Zatímco někde se účast pohybuje kolem deseti procent, například v jedné z přerovských škol již hlásí 33 procent.

 

Volební účast ve třech jihomoravských obvodech se před 11:00 pohybovala kolem 27 procent, řekla ČTK Eva Sychrová z jihomoravského krajského úřadu.

Související