stanislav_penc__192x128_.jpgPředseda Strany zelených v Královéhradeckém kraji Stanislav Penc odstoupí z čela krajské organizace a stranu opustí. Penc také odejde z pozice poslaneckého asistenta předsedy zelených Martina Bursíka. Penc to uvedl v prohlášení, které má server iHNed.cz k dispozici.

"Vím, že nemohu být loajální k ambicím některých Zelených legitimizovat KSČM v politickém prostoru, k populisticému odmítání snahy o ozdravení stavu státní pokladny nebo k ukázce snahy neschopných spolustraníků změnit Stranu zelených jako převodovou páku k získání jejich vlastní moci a pozic," zdůvodnil svůj krok Penc.

"Nedělám si iluzi o dalších politických subjektech na naší scéně, v tomto srovnání vycházejí Zelení asi nejlépe, přesto vidím svoje místo více v rámci občanských iniciativ než v politické straně," dodal dále.

Čtěte také

Penc bude podle svých slov ale dále aktivním občanem. "I nadále budu aktivní ve věcech veřejných, budu vstupovat zejména v Královéhradeckém kraji do správních řízení ohledně staveb "na zelené louce", kácení stromů a jiných zásahů do přírodních krás. Budu nadále upozorňovat na aroganci moci a porušování lidských práv a svobod."

Nové krajské vedení si zelení v hradeckém kraji zvolí na krajské konferenci, která se uskuteční v 7. prosince v Náchodě. Občanský aktivista a bývalý disident Penc, který hospodaří na statku v Milkovicích na Jičínsku, se stal šéfem zelených v hradeckém kraji v červnu 2007.

Související