topolanek-bem-prazska-ods__192x128_.jpgZatímco většina krajských sněmů nominovala do boje o předsedu ODS současného premiéra Mirka Topolánka, Pražané stále podporují svého primátora Pavla Béma.

Vyplývá to z bleskového průzkumu, který provedla redakce iHNed.cz v ulicích metropole.

I přes prohrané krajské a senátní volby, si však velká část Pražanů přeje setrvání Mirka Topolánka v čele ODS. Pavel Bém sice podle průzkumu u lidí zvítězil, nicméně jeho náskok nad Mirkem Topolánkem nebyl příliš přesvědčivý.

Z náhodně oslovených obyvatel z různých částí Prahy by o víkendovém kongresu ODS podpořilo Pavla Béma 33,4 % respondentů, pro současného předsedu strany by se vyslovilo 30,5 %. Více než třetina dotázaných nedává přednost ani jednomu z nich, nebo je volba předsedy ODS nezajímá. Bleskového průzkumu se celkem zúčastnilo 305 lidí.

Lidé jsou nespokojení s politikou

Při průzkumu byla často patrná velká neochota ze strany respondentů, která podle některých vyjádření vyplývala z nespokojenosti se současnou politickou situací a zároveň apatií k vnitrostranickým bojům.

Volba nového předsedy ODS proběhne tento víkend v Praze na kongresu strany. Podle zpráv z jednotlivých krajských organizací vše nasvědčuje tomu, že Topolánkovy šance na znovuzvolení jsou větší než Bémovy. Současný předseda zatím získal podporu v 11 ze 14 krajů.

Volba předsedy ODS - jak to vypadá před kongresem

Topolánkův konkurent dosáhl výraznějšího úspěchu pouze v Praze, která ho nominovala. Solidní šance má Bém ještě v Jihočeském a zejména Středočeském kraji, které nenominovaly nikoho.

Související