Jaroslav MílPrezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl se nestane novým vicepremiérem pro ekonomiku, přestože dosud byl považován za jasného favorita.

"Když mi Mirek Topolánek přiblížil své představy, rozhodl jsem se nabídku nakonec odmítnout," řekl Míl Hospodářským novinám.

Míl podle svých slov doporučil premiérovi jiného kandidáta, který lépe odpovídá dalšímu směřování vlády.

"Řekl jsem premiérovi jméno, na kterém jsme se oba shodli," dodal Míl.

Čtěte také

Míl v minulosti dostal od Topolánka dvě nabídky na vstup do vlády, naposled se sešli v pondělí, kdy také jednali o podpoře ekonomiky během současné finanční krize.

"Je to otázka podmínek, jestli máte možnost uskutečňovat své představy."  popsal Míl už dříve kritérium, podle kterého se rozhodoval.

blog.ihned.cz

Čekání na Paroubka

Samotný Topolánek zatím o průběhu rekonstrukce vlády nechce blíže mluvit, neboť to považuje za předčasné.

"To má smysl jedině v případě, že vláda bude pokračovat. Teprve někdy příští týden, kdy se sejdeme s Jiřím Paroubkem, může být nějaká základní dohoda nad českým předsednictvím EU. Pak teprve bude diskuse o tom, zda má nebo nemá smysl dál pokračovat," řekl v pondělí Topolánek televizi Nova.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru