Silnice_auta__192x128_.jpgSystém registru vozidel ve středu kvůli technické poruše na několika místech Česka zkolaboval. Podle ministerstva vnitra došlo k jeho výpadku na devíti různých pracovištích, mimo jiné v Praze a v Brně. Před 14:00 se jejich provoz podařilo obnovit. Nešlo o chybu systému, ale o závadu na elektroinstalaci, uvedl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Podle něj nastal výpadek systému na pracovištích registru v Benešově, Mělníku, Pardubicích, Příbrami, Táboře, Brně, Praze-západ Šlapanicích, Praze 1 a Praze 2. Počítače zde údajně nefungovaly od rána.

Čtěte více:

Mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára již dříve řekl, že by důvodem výpadku mohla být vytíženost systému před koncem roku.

Nový poplatek = chaos na úřadech

Dopravní úřady, které vyřizují registrace motorových vozidel, jsou koncem letošního roku v celé republice přetížené. Důvodem dlouhých front je chystaný ekologický poplatek za staré vozy i zpřísněné podmínky pro povinné ručení od příštího roku.

Kvůli ekologickému poplatku od 3000 do 10.000 korun za auta neplnící alespoň emisní normu Euro 3, tedy vyrobená před rokem 2000, se lidé snaží tyto vozy prodat nebo dovézt a přihlásit ještě před koncem roku.

Více o tématu - čtěte ZDE

Vysoké sankce za vlastnictví vozů bez zaplaceného povinného ručení zase nutí majitele tyto mnohdy již nepojízdné vraky z registru odhlásit.

Související