stanislav_gross_zkouska__192x128_.jpgBývalý premiér Stanislav Gross se může konečně živit jako advokát. Na druhý pokus se mu podařilo uspět u advokátních zkoušek. Poprvé v březnu se mu nepovedla ústní zkouška z obchodního a občanského práva. Nyní zvládl jak část písemnou, tak část ústní.

Z občanského práva měl Grosse původně zkoušet někdejší ministr spravedlnosti a kandidát ČSSD na prezidenta Jaroslav Bureš, prohlásil se však za podjatého, a proto byl zkoušejícím pražský advokát Josef Provazník.

A právě s občanským právem měl Gross u ústní zkoušky problémy, složil ji s odřenýma ušima. Zkušební komise ale nakonec přihlédla ke kvalitě Grossovy písemné práce, připustila také, že někdejší ministerský předseda byl nervózní a že občanské právo není hlavní oblastí jeho zájmu.

Na zkoušku se směli podívat jen vylosovaní

Grossova zkouška poutala značný mediální zájem. Před místností, kde někdejší premiér zkoušku skládal, čekalo přes dvacet novinářů, dovnitř však byli na základě losu vpuštěni jen čtyři.

K tomu, aby se Gross stal advokátem, mu teď už chybí jen složení advokátského slibu a zapsání do seznamu advokátů. Bývalý premiér zatím podle svých slov není rozhodnut, kdy svou novou praxi zahájí a zda to bude v kanceláři Eduarda Bruna, kde pracoval doposud. Teď prý myslí hlavně na blížící se Vánoce a nákup dárků.

Související