Oslavy příchodu nového roku měly podle hasičů a policistů spíše poklidnější průběh. Běžnou silvestrovskou službu, při níž nemuseli navyšovat počet sanitek, mají za sebou záchranáři.

"Byl to běžný Silvestr. Do půlnoci jsme měli 78 výjezdů, což je standardní počet. Od půlnoci do rána dalších 37, tedy tak o třetinu více než v jiných dnech," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Podle záchranářů mělo silvestrovské veselí standardní průběh, proti minulým rokům ubylo úrazů od zábavní pyrotechniky. Zdravotníci podle mluvčí Niny Šeblové také evidovali menší počet výjezdů v okolí Prahy.

Některá zranění vznikla při rvačkách, v nemocnici skončilo i několik nezletilých, kteří doplatili na experimentování s alkoholem. Výjimkou nebyly pády ze stromu či schodů.

"Jako po boji"

V místech, kde se ještě o půlnoci bujaře slavilo, od brzkého rána pracují úklidové čety. Například v Praze potrvá úklid Václavského a Staroměstského náměstí či Karlova mostu minimálně půl dne.

"Ruční práce je stále nenahraditelná. Zvlášť na Václavském náměstí, kde byla po oslavách za přítomnosti televizních kamer situace, co se pořádku týče, opravdu kalamitní," řekl ČTK František Hodan ze závodu údržby komunikací Pražských služeb.

Odstraňování nepořádku po novoročních oslavách si vyžádá téměř jeden milion korun.