Členové přípravného výboru hnutí Starostové a nezávislí ve středu potvrdili, že je ve volbách do Evropského parlamentu povede senátor Jaromír Štětina.

"Nabídku jsem přijal," řekl serveru iHNed.cz Štětina. Přesvědčilo ho prý množství starostů, které hnutí reprezentuje, a také spřízněnost s Klubem otevřené demokracie.

"Na počátku února proběhne celostátní ustavující sněm hnutí, k němuž se v současnosti hlásí téměř 500 starostů a nezávislých komunálních politiků. Vznik jednotného hnutí podporují rovněž nezávislí senátoři Klubu otevřené demokracie," sdělil serveru iHNed.cz 1. místopředseda hnutí a starosta obce Suchá Loz Petr Gazdík.

Čtěte také

Hnutí, které se prezentuje jako liberální a proevropské ve svých předběžných programových materiálech tvrdí, že jeho požadavkem je například omezování byrokracie či zasazení se o decentralizaci výkonu veřejné moci.

U zelených dostala přednost Kateřina Jacques

Štětina je v senátu od roku 2004 a reprezentuje zde volební obvod Prahu 11. Ač nestraník, do senátu se dostal jako kandidát Strany zelených.

"Dohodli jsme se, že za zelené kandidovat nebudu, a jsem tomu moc rád. Zelení totiž do Evropského parlamentu nominují Kateřinu Jacques," sdělil Štětina. Jacques ale zatím jistotu toho, že zelené povede, nemá. Potřebuje získat ještě několik nominací stranických krajských organizací.

Související