Nejen se silným větrem, ale i s intenzivním deštěm se sněhem nebo sněžením musí od úterý počítat lidé na většině území Česka. Vzhledem k očekávanému silnému větru a sněhovým srážkám se začnou na horách místy tvořit sněhové jazyky a závěje. Ty budou vznikat i během středy, a to zejména na Českomoravské vrchovině a na horách, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve výstraze vydané v úterý.
 
Výstraha platí od úterních 12:00 do středečních 23:00 pro Prahu a kraje Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Olomoucký, Moravskoslezský a pro Vysočinu. Sněhové jazyky, místy i závěje se budou tvořit až do čtvrtečního rána.

Čtěte také

Meteorologové varovali před silným větrem již v pondělí. Na hřebenech hor bude podle nich vítr vát rychlostí místy v nárazech až 110 kilometrů v hodině. V západní polovině Čech může dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů v hodině.
 
ČHMÚ radí, aby řidiči snížili rychlost svých aut a sledovali dopravní zpravodajství. Turisté na horách by měli dbát pokynů horské služby.

Související