Ultrapravicová Národní strana napadne výsledky voleb do Evropského parlamentu, pokud bude pokračovat mediální bojkot její kampaně. "Ano, to na 100%, o tom již je rozhodnuto," sdělil serveru iHNed.cz zemský místopředseda NS Radoslav Laš.

Klip nacionalistů o „konečném řešení cikánské otázky“ stáhla Česká televize z vysílání hned po jeho premiéře a ve čtvrtek se k tomu rozhodl i Český rohlas. Televizními i rozhlasovými spoty se navíc bude zabývat policie a patrně i soud. Národní strana totiž odpoví na trestní oznámení od České televize a Českého rozhlasu stejnou zbraní a navíc přidá i žalobu.

„Národní strana se obrátí na soud a policii ve věci porušení volebního zákona a rovné soutěže politických stran nyní,“ dodal Laš.

Místopředseda se přitom odvolává právě na ten samý zákon, před kterým se ve středu Česká televize nejprve sklonila a pustila rasistický klip NS k volbám do Evropského parlamentu do vysílání.

Rasismus v televizi i rádiu

Ještě týž den ale vedení televize klip stáhlo a generální ředitel ČT Jiří Janeček se nechal slyšet, že na autory klipu podá trestní oznámení.

Podobnou situaci řešil také Český rozhlas, který jeden z rasistických klipů s odvoláním na volební zákon odvysílal. Ve čtvrtek se ale vedení rozhlasu rozhodlo, že půjde ve šlépějích kolegů z televize. ČRo stáhl všech pět klipů nacionalistů z programu a na NS chystá trestní oznámení. 

Související