Mladý muž v pondělí před polednem hodil na mítinku ČSSD v Litoměřicích na předsedu strany Jiřího Paroubka dvě vejce. Ani jedno z nich Paroubka nezasáhlo. ČTK to řekl očitý svědek události. Muže prý zadrželi strážníci městské policie. Podle serveru Týden.cz mu udělili pokutu 1000 korun.
 
Nejnovější vajíčkový útok Paroubek nesl velmi nelibě. "Jseš debil. Ubožáku, že se nestydíš," reagoval podle serveru předseda ČSSD. Kromě mladíka na mítink přišli i herci z Kolína převlečení za Marťany, kteří se tak nejspíše snažili připomenout Paroubkův výrok, že se pro prosazování svých politických cílů klidně spojí i s Marťany. Nakonec je vytlačila ochranka.

Terčem vajíčkových útoků je předseda ČSSD již několik dnů, na sociální síti Facebook se již do skupiny, která útoky propaguje, přihlásilo přes 27.000 lidí. ČSSD z jejich organizování obvinila ODS, předseda strany Mirek Topolánek to ale odmítl.

Paroubek v pondělí navštíví mítinky na Litoměřicku a Teplicku. Na prvním z nich v Roudnici nad Labem na něho vejce nikdo neházel. Podle vedoucího kampaně ČSSD Petra Dimuna mítink přerušil výkřiky muž, proti kterému nakonec zasáhla ochranka, která Paroubka před útoky chrání. Předseda ČSSD v pondělí vystoupí ještě v Lovosicích, Bílině, Duchcově a Teplicích.

Související