Jeden z trumfů ČSSD v letošních volbách do Poslanecké sněmovny, prozatímní dvojka kandidátky na Teplicku, Jiří Šlégr poprvé řekl, jak by si představoval svou práci poslance. Ve sněmovně - pokud by byl zvolen - by se chtěl držet "svého kopyta" a starat se hlavně o sport. A vedle toho by chtěl rozmlouvat s občany a řešit jejich každodenní starosti.

V rozhovoru na ČT24 někdejší reprezentační zadák olympijských vítězů z Nagana, jemuž spoluhráči neřekli jinak než "guma", mohl leckoho překvapit. Mluvil plynule a věcně. A věren sociálnědemokratickému dresu apeloval na sociální témata spravedlnosti.

Lákalo by ho členství ve sněmovním podvýboru pro sport, který je součástí Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Chtěl by se zasloužit o to, aby například sportovní kroužky nebyly pro některé děti nedostupnou zábavou.

Byl by i pro zrušení zdravotnických poplatků. "Není to populismus. Bavil jsem se s mnoha lidmi, kteří počítali jejich životní náklady, a zdravotnické poplatky pro ně opravdu mohou být vážný problém," řekl.

Začalo to s Paroubkem na hokeji

Šlégr s ČSSD sympatizuje přes pět let. K prvnímu důležitému setkání prý došlo, když se Jiří Paroubek přišel v Litvínově podívat na hokej. Slovo dalo slovo a hokejista s předsedou sociálních demokratů postupně k sobě našli cestu. Šlégr ČSSD pomáhal v loňské kampani do krajských a senátních voleb, natočil spot, v němž v oranžovém dresu překonává modrého brankáře se jmenovkou Topolánek na zádech.

Vedle toho bývalý hokejista patří mezi významné stranické sponzory. Například na poslední kampaň pro volby do Evropského parlamentu přispěl půl milionem korun. Šlégrovi tak lze věřit, když říká "rozhodně to nedělám pro peníze".

Spolu se Šlégrem tepličtí sociální demokraté vsadili ještě na jedno známé jméno. Jedničkou kandidátky je totiž herečka Kateřina Brožová. Ta na svou mediální premiéru v roli političky zatím čeká.

Nejslavnější okamžik Šlégrovy kariéry

Související