Airbus A310 společnosti ČSA podle serveru tn.cz vyletěl v sobotu odpoledne z Brna, s mezipřistáním v Ostravě měl mířit do Antalye. "Z technických důvodů se ale odlet z Ostravy nepodařil. Cestující jsme na přání dopravce převezli do hotelu. Opakovaný odlet se měl uskutečnit v neděli ve 04:00. Stroj ale opět neodletěl," popsala vývoj mluvčí. 

Cestující proto opět zamířili do hotelu. Letadlo nakonec do Turecka odletělo až v neděli v 18:15 hodin. Několik desítek cestujících již ale odmítlo na dovolenou odletět, zástupci cestovních kanceláří to s nimi  řeší.

Na palubě letounu byli podle serveru klienti tří cestovních kanceláří. "Naše cestovní kancelář měla v letadle 160 cestujících," řekl obchodní ředitel CK Exim Tours Jan Koláčný. Podle ČSA nemohlo letadlo odstartovat kvůli poruše pozemního startovacího zařízení.

Letadlo mělo problémy už při startu z Brna a odlet původně plánovaný na 16:45 měl zpoždění půl hodiny. Cestující uvádějí, že stroj zvláštně vibroval a v kabině byly cítit zplodiny od motorů.
Problémy měl v pátek i jeden z odpoledních letů ČSA do Bruselu, aerolinky ho "z technických důvodů" zrušily. Cestující tehdy odcestovali následující linkou, na palubu letu z belgické metropole se ale všichni nevešli a ČSA jim proto nabídly alternativní řešení, tedy například odlet s jinou společností nebo pozdějším letem.
Související