Českou poštu v úterý ráno postihl vážný výpadek služeb v Praze a okolí. Podle serveru Novinky.cz přibližně od sedmi hodin ráno nefungovaly počítače, na přepážkách nebylo možné realizovat platební operace a mimo provoz byly i přepážky CzechPoint.

Zásilky se dařilo dohledávat pomocí doručenek, ale lidé se složenkami neuspěli. "Listovní zásilky vydáváme i přijímáme," uvedla mluvčí české pošty Marta Selicharová. Obnova fungování serverů trvala někde i 20 a více minut.

Generální ředitel Petr Sedláček na Rádiu Česko vyloučil, že by důvodem problémů bylo úterní spuštění prototypu nového informačního a odbavovacího systému.

"To je přesně taková ta situace, že když my máme slavnostní den, který je pro poštu tak důležitý, tak nás bohužel skutečně v oblasti Prahy postihl výpadek některých serverů. Nicméně zhruba po 50 minutách bylo všechno uvedeno do provozu a teď už opět všechno funguje," řekl Sedláček.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru