Novou odbavovací halu za více než 70 milionů na pražském autobusovém nádraží Florenc otevřela firma ČSAD Praha holding. Hala cestujícím nabídne 20 nových pokladen, restaurace, obchody nebo velkoplošnou obrazovku s informacemi o dopravních spojích. Slavnostní zpřístupnění nových odbavovacích prostor se uskutečnilo u příležitosti 61. výročí vzniku Ústředního autobusového nádraží na Florenci. A připomínal se přitom i slavný film s názvem Florenc 13.30, i když slavnostní otevření přišlo o hodinu dřív, tedy v půl jedné.

Hala má rozlohu téměř 1100 metrů čtverečních, obchodní prostory zaujímají 40 procent plochy objektu. Pro cestující je připraveno rychlé občerstvení a obchod s potravinami a novinami. Hala je klimatizována a vybavena kamerovým systémem a navigačním zařízením pro nevidomé.

Nové autobusové nádraží Florenc - další info - čtěte ZDE

Podle Pavla Vráblíka, generálního ředitele ČSAD Praha holding, bylo za 61 let provozu autobusového nádraží odbaveno odhadem přes 12 milionů spojů a přibližně 380 milionů cestujících. Nejvíce autobusů na nádraží zajíždělo v roce 1990, poté jejich počet začal klesat v souvislosti s nárůstem individuální dopravy. Nyní Florenc ročně obslouží okolo 200 000 spojů, tedy přibližně sedm milionů cestujících ročně.

 

Související