Zdeněk Bakala se sám nabídl exministrovi Karelu Schwarzenbergovi a pravděpodobnému lídru pražské kandidátky strany TOP 09, že mu zajistí finance. "On mi řekl: Kdybyste měl potřebu, tak bych vám pomohl. Já řekl, že děkuju. Ovšem dál jsme o tom nemluvili," uvedl Schwarzenberg.

Středopravicové uskupení, které organizuje bývalý šéf lidovců Miroslav Kalousek, už avizovalo, že bude vděčno za každý dar a že každý dar otevřeně přizná. Schwarzenberg míní, že TOP 09 bude muset být v kampani skromnější než velké strany - ODS a ČSSD, které do kampaně patrně vloží zhruba šedesát milionů korun.

"Nějakej billboard doufám bude, ale půjdeme spíše přes internet a osobně. Budeme pilně objíždět republiku, budeme se snažit. Ale nějaký peníze snad dojdou," uvedl s tím, že s Bakalou nejednal, ale když přispěje, bude rád.

O tom, že by straně měly přispět firmy provozující internetové sázení, Schwarzenberg neví. Sázení po internetu v Česku umožnilo ministerstvo financí za Kalouskova vedení.

O registraci na ministerstvu vnitra požádala TOP 09 počátkem týdne, podle obvyklých lhůt by měla být strana do seznamu zapsána v příštím týdnu. Potichu připravovaný projekt TOP 09 představil Kalousek veřejnosti minulý týden.


Strategickou smlouvu o spolupráci má TOP 09 domluvenou s hnutím Starostové a nezávislí. Kalousek dopředu nevylučuje ani předvolební či povolební koalice s jinými jeho straně blízkými uskupeními. Blízko bude mít TOP 09 zřejmě k ODS.
Související