Tři policisté dnes byli zraněni a tři squatteři zadrženi při násilném stěhování obyvatel squatu Milada v Praze. Squat chtěla vystěhovat bezpečnostní agentura, kterou si najal správce objektu Ústav pro informace ve vzdělávání (ÚIV). Osm squatterů se ale zabarikádovalo na střeše vily. Důvodem vyklizení jsou údajné stížnosti okolních obyvatel na hluk a nepořádek. Podle internetového twitteru squatu Milada jednal se zástupci squatterů nedaleko bydlící ministr Kocáb. Zprávy na twitteru rovněž přišly s tím, že jeden za zaměstanců nasazené ochranky je aktivni neonacista a je od minulého týdne ve vazbě za násilné napadení s rasovym motivem. Podle posledních zpráv je předjednána dohoda.

Nejznámější berlínský squat bojuje o přežití - čtěte ZDE

Poslední pražský squat, vila Milada, má namále. Vyklízí ji bezpečnostní agentura - čtěte Z

Vila Milada, která leží na rozhraní Troje a Holešovic, je posledním squatem v Praze. Prvorepubliková vila je umístěna v těsném sousedství vysokoškolských kolejí Univerzity Karlovy v Pelc Tyrolce. Milada byla opuštěna v roce 1988. Squatteři ji podle ÚIV obývají od roku 1997.

Ve vile se často pořádají koncerty, protirasistické festivaly nebo promítání filmů, obyvatelé do budoucna uvažovali i o výstavách. Budova měla být původně zbourána, proto neměla číslo popisné. ÚIV tedy musel nejdříve požádat o zapsání do katastru nemovitostí, teprve poté mohl majetkem disponovat.