Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) rozeslal médiím netradiční prohlášení. Ústy svého tiskového mluvčího Petra Kostky v něm píše, že je "poněkud nervózní" ze způsobu, jakým média informují o financování bytu prvního místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky.

Přemyslu Sobotkovi se nelíbí, že některá média prý hovoří "jen o Sobotkovi."

"S trochou nadsázky se mi chce říct, že není Sobotka jako Sobotka," poznamenává předseda Senátu.

"Já žádné potíže s placením bytu nemám, žádné pětimiliónové úspory vysvětlovat nemusím, ale přesto se často v médiích objevují titulky „Jak Sobotka přišel k pěti miliónům“ a podobně. Po mě pak lidé chtějí, abych to vysvětlil," pokračuje Sobotka.

A dodává: "Jenže já jsem Přemysl, nikoliv Bohuslav, jsem členem ODS, nikoliv členem ČSSD a fyzicky jsme také hodně rozdílní a ani nejsme příbuzní. Bylo by dobré, kdyby média rozlišila mezi Sobotky a požívala i křestní jména."

Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka si loni pořídil nový byt za sedm milionů korun, přičemž přes pět milionů prý naspořil. Upozornil na to časopis Týden s tím, že Sobotka by tak vysokou částku našetřil nanejvýš obtížně. Následně první místopředseda ČSSD médiím několik dní vysvětloval, jak dokázal pět milionů uspořit.

Související