Manželka předsedy ČSSD Petra Paroubková v pátek prohrála u pražského městského soudu spor, ve kterém požadovala omluvu od vydavatelství Mladá fronta kvůli karikatuře v týdeníku Mf Plus.

Karikatura vyšla v týdeníku před rokem a byla součástí článků nazvaného "Jak P. P. stmelila český národ". Text otevírala věta: "Vidím břicho veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkati, řekla si jednou ráno Petra Paroubková, což podle všeho znamenalo, že se probudila vedle manžela."

Paroubková byla v karikatuře vyobrazena při pohlavním styku s manželem. Na sobě měla rozepnutou podprsenku, odhalená ňadra a červené rukavice. Připojený článek zesměšňoval nápad Paroubkové uspořádat sbírku kvůli stavbě Národní knihovny.

"Šlo o přiměřenou kritiku," řekla soudkyně Dagmar Stamidisová. Žalobkyně podle ní neprokázala, jakým způsobem zasáhla karikatura do jejích osobnostních práv.

Paroubková se prý navíc nemůže podobným věcem divit, když například její výraz "sexy mozek", který použila v souvislosti se svým mužem, vstoupil do povědomí a je obecně známý.

Paroubková teď musí zaplatit náklady soudního řízení.

Související