Druhou etapu Tour de France z Monaka do Brignoles vyhrál po 187 kilometrech v hromadném spurtu britský cyklista Mark Cavendish. V čele průběžného pořadí zůstal vítěz sobotní časovky Fabian Cancellara ze Švýcarska. Sedmé místo a bílý trikot pro nejlepšího jezdce do 25 let udržel Čech Roman Kreuziger.

Čtyřiadvacetiletý Cavendish potvrdil hned v první etapě s hromadným dojezdem na letošní Tour pověst nejlepšího spurtéra současnosti. Jeho kolegové z týmu Columbia-Highroad mu závěr ideálně připravili a rodák z ostrova Man už neměl problém navázat na své čtyři dílčí triumfy z minulého ročníku "Staré dámy".

Na druhém místě skončil Američan Tyler Farrar, třetí byl domácí Romain Feillu. Český cyklista Kreuziger přijel stejně jak největší favorité závodu bezpečně v hlavním poli na 67. pozici.

Prvními smutnými hrdiny letošní Tour se ve velkém horku stala čtveřice Jussi Veikkanen, Stef Clement, Cyril Dessel a Stéphane Auge, která byla většinu etapy v úniku. Náskok uprchlíků se v jeden moment vyšplhal přes pět minut, v závěru však hlavní peloton zabral a skupinu dostihl.

Třetí etapa z Marseille do La Grande-Motte by měla v pondělí podle papírových předpokladů opět skončit hromadným spurtem, v profilu trati jsou na 195,5 km jen dvě stoupání čtvrté kategorie.